Рилски Спортист триумфира в Суперкупата на България, след като успя да

...

Рилски спортист спечели Суперкупата на България

Рилски Спортист победи в Суперкупата на България, откакто съумя да победи Балкан със 70:60 точки.

Първата четвърт бе извънредно оспорвана, като нито един от двата тима не успяваше да поведе с повече от три точки. Рилски Спортист демонстрираха добра успеваемост при стрелбата от игра - 50%.

Втората част се стигна до сериозен задатък за гостите, откакто те поведоха с 24:34. Домакините от Ботевград съумяха да съкратят малко задатъка на съперниците си, като в края на полувремето резултатът бе 34:40 за Рилски състезател.

Третата четвърт гостите още веднъж съумяха да отворят сериозна разлика по отношение на Балкан. Резултат набъбна до цели 16 точки в интерес на Рилски състезател. Балкан съумя и този път да реагира и преди последната четвърт разликата сред двата тима бе единствено пет точки - 53:58.

През последната част и двата тима не стреляха добре, като се движеха към 20-те %. Все отново, Рилски Спортист съумя да победи със 70:60 точки. Най-резултатен за тях бе Чавдар Костов, реализирайки 18 точки. За Балкан Павлин Иванов вкара 14.